
Rusztikus, masszív tömör lucfenyőből készült bútorcsalád. Kiválóan illik country, mediterrán, provance-i, hagyományos enteriörökbe.
A bútorfrontok, hátlapok, fiókaljak tömör fából készülnek, nem csak a bútorok frontrésze, látható részei, bútoraink egyáltalán nem tartalmaznak farostlemezből, illetve laminált faforgácslapból készült részeket.
Konyhabútorainkat a meglévő elemválasztékhoz igazítva, helyszíni felmérés, tervezés után, egyedi méretben gyártjuk. A konyhabútorzat egyedi tervezése mellett konyha gépészet (sütő, hűtő, mosogatógép, páraelszívó) forgalamzásával és beépítésével, valamint a kapcsolódó villanyszerelés (bekötések, világítás kialakítása, munkalapba rejtett szerelvények kialakítása) is állunk megrendelőink rendelkezésére.
A bútorokat nagy méretű, fém rusztikus fogantyúk és ajtónyitók teszik hangsúlyossá.
A legtöbb nagy lakberendezési áruház előre csomagolt bútarai, de az egyedileg bútorlapból gyártott termékek is leginkább 1 cm alatti, vagy akörüli anyagvastagságú részekből állnak! Így terhelés hatására könnyen elhajolnak. A mi bútoraink anyagvastagsága 1,8 cm, így jóval stabilabb és egyben súlyosabb bútorok nemritkán 30-40 kg súllyal.
A bútorcsalád rendelhető natúr viaszolt, lakkozott felületkezeléssel. Különösen ajánljuk ehhez a bútorcsaládunkhoz a kontúrozott, 3D-s felületkialakítástás a szuvas fa imitálást.
Bútoraink mentesek mindenféle egészségre ártalmas felületkezelő vegyianyagtól, mivel természetes, nem mérgező színező és kezelőamnyagokat, elsősorban méhviasz használatával történik a végső felület kialakítása. A növényi színező olajok és a méhviasz kombinációja hosszan tartó mézillatot és különleges hangulatot eredményez a lakásban.
A méhviasszal kezelt bútorok természetesek, meghagyják a fa szépségét, nem képeznek rajta maszkszerű bevonatot. A leheletfinom viaszréteg vízlepergető, selymes fényt ad, védi a kezelt felületet a szennyeződésektől és a kiszáradástól – ápolja és szépíti a fát.
A flóderezés során színezett olajok és méhviasz rétegek kerülnek egymásra.
a fa felületét, több, legalább két réteg színezett növényi olaj és méhviasz egymásra rétegzésével érjük el. Ezen a módon a fa erezet mentén különféle árnyalatok alakulnak ki, antikolt, öregbített bútorok hatását is elérhetjük ezzel a megmunkálási móddal. Tulajdonképpen a régies flóderezésnek felel meg az eljárás, ami tulajdonképpen a fa erezetének megfestését jelentette, amikor a faerezet mélység- érzetét különböző színek rétegzésével érjük el. Sajnos ez a szép felületkezelési mód mára szinte teljesen kikopott a magyarországi asztalos gyakorlatból.
Kontúrozott, 3d-s felületkialakítás: az eljárás során a fellágyított fa felszínét annak természetes erezete mentén kiemeljük, hangsúlyozzuk, térhatású felületet alakítunk ki. A fa erezet mentén bordázott, antik hatású felületet képezünk, amely a megnövekedett felület következtében sokkal ellenálóbb, kevésbé sérülékeny felületet képez. Az eljárás különböző eszközök, erezőfésűk és kefék segítségével, kézi erővel történik.
Szúvas fafelület imitálása: az antik bútorok szúvas felületét utánzó felületkialakítás, amelynek segítségével élvezhetjük az öregbített felület szépségét, a rovarrágta bútorok anyagromlása nélkül. A felületet különböző vésők, lyukasztók segítségével, kézi erővel kezeljük, majd a lyukak belsejét kiégetjük.
Véleményed fontos! Mégsem
Minden mező kötelező